B32922C3154K Epcos Epcos B32922 150nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac ±10%, Through Hole
Part Nnumber
B32922C3154K
Description
Epcos B32922 150nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac ±10%, Through Hole
Producer
Epcos
Basic price
Capacitance150nF Depth6mm DielectricPP Dimensions18 x 6 x 12mm Height12mm Lead Diameter0.8mm Lead Pitch15mm Length18mm Maximum Operating Temperature+105°C Minimum Operating Temperature-40°C Mounting TypeThrough Hole SeriesB32922 Tolerance±10% Tolerance Minus-10% Tolerance Plus+10% Voltage305 V ac Product Details B32921...B32926 Series EMI suppression capacitors (MKP) X2 classVery small dimensionsSelf-healing propertiesPlastic case, epoxy resin sealing (UL 94 V-0)"Across the line" applications X Class X2 X Class - X2 Warning Capacitors X class are designed for connecting directly across a mains supply, but should NOT be used in positions where failure of a capacitor would expose anybody to electric shock.
Following Parts
Random Products
(keyword B32922C3154K Epcos Epcos B32922 150nF Polypropylene Film Capacitor 305 V ac ±10%, Through Hole)